Dzień dobry!
Znajdź kierunek dla siebie. 

AKADEMIA POMORSKA W SŁUPSKU

Akademia Pomorska w Słupsku w tym roku świętuje 50-lecie swojego istnienia. Przez lata swojej działalności na uczelni kształcono głównie nauczycieli, jednak wraz ze zmianami oraz nowo powstałymi potrzebami rynku oferta uczelni straciła na swojej atrakcyjności. Odbiło się to także na liczbie studentów. W najlepszych latach studiowało ponad 10 tys. osób, obecnie studiuje kilka tysięcy.

Władze uczelni starają się proponować nowatorskie kierunki kształcenia, w tym inżynierskie, by w ten sposób wzbogacić swoją ofertę. Niestety jest to trudne i czasochłonne zadanie, a w międzyczasie młodzi mieszkańcy Słupska i okolic wybierają inne destynacje i uczelnie, na czym cierpi nie tylko sama uczelnia jako instytucja, lecz również miasto oraz w szerszym ujęciu region środkowopomorski.

Ostatni rok dla Akademii Pomorskiej był rokiem dynamicznych zmian oraz wyzwań. Kamieniem milowym okazało się powstanie dwóch nowych wydziałów (Wydział Nauk o Zdrowiu i Wydział Nauk o Zarządzaniu i Bezpieczeństwie). Uczelnia zawalczyła także o wielomilionowe dofinansowanie dla projektu SOA – Słupski Ośrodek Akademicki. To właśnie ten projekt pozwoli na rozwój innowacyjnych specjalności oraz budowę i wyposażenie kilkunastu nowoczesnych pracowni, w których studenci uzyskają szansę podjęcia kształcenia w formie praktycznej już od października 2018. Programy nowych kierunków i specjalności opracowywane są pod patronatem i we ścisłej współpracy z najnowocześniejszymi firmami z regionu.

stare_nowe.png002.pnganimacja_instytuty.gifjednostki.png004 rekturacja.jpg005.png006.png
007.png008.png009.png010 skrypty.png
011.jpg012.png
013.png
014 czapa.pnganimacja_koszulki.gif015 txt.jpg016 ulo.png017 wall.png
Akademia Pomorska w Słupsku – Uczelnia 2.0  
 
powrót do góry
Zmagasz się z briefem?
Przed Twoją organizacją stoją duże wyzwania?
Możemy Ci pomóc.
Porozmawiaj z nami. 10rzeczy.png
+48 59 307 00 06
biuro@riocreativo.pl
Rio Creativo Sp. z o.o.
Mickiewicza 26/2
76-200 Słupsk
#TeamRio
#SłupskaRobota
Rio Creativo © 2021