Dzień dobry!
Słupsk to nasze miasto.

SŁUPSK

Zadanie

W Rio Creativo przywiązujemy wielką wagę do miejsca, w którym mieszkamy i pracujemy. Naszą naturalną przestrzenią jest także Słupsk. Tutaj odnaleźliśmy swoje miejsce w sercu miasta, które od lat niezmiennie nas inspiruje. Dlatego wyzwanie, jakie stało przed nami było jasne. Miasto Słupsk potrzebowało systemu identyfikacji wizualnej, który uporządkowałby i uprościł komunikację z obywatelami, turystami, przedstawicielami administracji publicznej i przede wszystkim z inwestorami. System taki z założenia powinien określać jasną hierarchię Urzędu Miejskiego, spółek miejskich i innych jednostek organizacyjnych. Obok skuteczności wdrożenia nowej identyfikacji wizualnej, ważnym aspektem była znacząca poprawa efektywności kosztowej zarządzania marką, dzięki możliwości lepszego planowania i koordynacji.

Ekologia

Chcieliśmy zaprezentować Słupsk jako zielone miasto nowej generacji; obywatelskie i innowacyjne, naturalne i zachowujące równowagę ekologiczną. Podejście to wynikało zarówno ze strategii rozwoju Słupska, jak i z faktu jego nadmorskiego położenia. Region słupski to jedno z piękniejszych i najczystszych miejsc w Polsce, a środowisko naturalne to jeden z najważniejszych walorów miasta i okolic. Zrównoważony rozwój, na który pozwala potencjał przyrodniczy, społeczny, infrastrukturalny i naukowy miasta stanowiło dla nas istotną inspirację w procesie przekuwania tez kreatywnych na gotowe rozwiązania graficzne.

Heraldyczność

Jednocześnie nie mogliśmy pozwolić sobie na myślenie o mieście Słupsk jako o bycie determinowanym jedynie przez położenie geograficzne. Jest to miasto pełne życia, z charakterem, zabytkami, ikonami i symbolami, z których najważniejszy jest herb – Gryf wywodzący się z herbu książąt pomorskich. Dlatego ważne było odwołanie się do korzeni miasta i podkreślenie jego historii. Brief zawierał jasną informację – nowe logo musi nawiązywać do herbu. Dlatego postać gryfa i trzech ramion rzeki Słupi uczyniliśmy osią koncepcji kreatywnej. Dziedzictwo i tradycję, bogatą historię Słupska połączyliśmy z nowoczesnym designem, który będzie efektywnie funkcjonuje zarówno pod postacią pieczęci jak i na ekranie komórki.
001 slupsk.jpg002 slupsk.jpg001 przed i po.jpg006-1400x0-c-center.jpg003 slupsk.jpg004 slupsk.jpg011 slupsk.jpg012-1400x0-c-center.jpg011-1400x0-c-center.jpg010-1400x0-c-center.jpg012 slupsk.jpg013 slupsk.jpg014 slupsk.jpg
powrót do góry
Zmagasz się z briefem?
Przed Twoją organizacją stoją duże wyzwania?
Możemy Ci pomóc.
Porozmawiaj z nami. 10rzeczy.png
+48 59 307 00 06
biuro@riocreativo.pl
Rio Creativo Sp. z o.o.
Mickiewicza 26/2
76-200 Słupsk
#TeamRio
#SłupskaRobota
Rio Creativo © 2021