Dzień dobry!
Potęgowo - Potęga Możliwości
1957x592_toppp.jpg

GMINA POTĘGOWO

To, co czyni Gminę Potęgowo wyjątkową na tle innych gmin w kraju to odnawialne źródła  energii. Od wielu lat władze konsekwentnie inwestują w ich rozwój i są otwarte na inicjatywy w tym zakresie. Dzięki temu Potęgowo słynie z największej ilości energii elektrycznej wytwarzanej z OZE w Polsce oraz biogazowni, która daje mieszkańcom najtańsze ciepło w kraju.

Decyzja o rozpoczęciu pracy nad marką Gminy dojrzewała długo. Potrzeba było kilku lat, aby upewnić się, że droga, którą obrano jest słuszna, a zgromadzone atuty są niepodważalne w komunikacji.

Pierwszym krokiem w procesie tworzenia nowej marki było głębokie zrozumienie wyróżników i wartości Gminy. Pogłębione wywiady, a także warsztaty strategiczne, w których uczestniczyły nie tylko władze, ale również przedstawiciele biznesu, instytucji gminnych i sołectw upewniły nas, że to miejsce z ogromną świadomością potencjału, który chce komunikować. Wszak Potęgowo, to Potęga możliwości.
Nowa strategia podkreśla to, co w DNA Potęgowa istniało od wielu lat - to gmina pionierska, innowacyjna i odważna, ale również otwarta, inspirująca i sprzyjająca. Te wyróżniki funkcjonują na wielu poziomach i przejawiają się we wszystkich inicjatywach, a energia, którą mają nie tylko władze, ale również mieszkańcy i inwestorzy jest zaraźliwa. Wypracowana esencja marki pokazuje, że Gmina Potęgowo jest przykładem, jak dzięki odważnym i ekologicznym inwestycjom tworzyć najlepsze miejsce do życia i rozwoju.

Siła, potencjał i nowoczesność zostały podkreślone w części wizualnej. Nowa identyfikacja jest bardzo odważna, i wyróżnia się w obszarze komunikacji jednostek samorządowych. Wyrazisty sygnet pokazuje nie tylko moc, ale również rozwój, ogromny progres i dążenia gminy. Mocna jest również kolorystyka, nietypowa, niemal internetowa. Przy komponowaniu palety braliśmy pod uwagę obszar on-line, bo tam skupia się również duża część komunikacji gminnej. Mnogość proponowanych rozwiązań graficznych sprawia, że możliwość rozwoju marki pod kątem wizualnym jest niemal nieograniczona.
 
Z radością przyjmuję efekty pracy zespołu Rio Creativo przy opracowywaniu marki naszej gminy. Nowa identyfikacja doskonale podkreśla solidną, pionierską, innowacyjną i dążącą do doskonałości gminę. Mocny sygnet i nietypowa kolorystyka dodają charakteru, manifestując siłę, potencjał i ciągły rozwój. To dla mnie nie tylko marka, ale również wyraz naszych dążeń i dynamizmu.

Dawid Litwin, Wójt Gminy Potęgowo
Strategia marki
Identyfikacja wizualna
--
2023

#TeamRio:
Marta Zarzycka
Marek Guziński
Izabela Bojanowska-Guz
Marcin Zgórski

Client:
Gmina Potęgowo
Wójt Dawid Litwin


 

2.jpg3.jpg4.jpg5.gif

7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg11.jpg11a.jpg13.jpg

15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg

powrót do góry
Zmagasz się z briefem?
Przed Twoją organizacją stoją duże wyzwania?
Możemy Ci pomóc.
Porozmawiaj z nami. 10rzeczy.png
+48 59 307 00 06
biuro@riocreativo.pl
Rio Creativo Sp. z o.o.
Mickiewicza 26/2
76-200 Słupsk
#TeamRio
#SłupskaRobota
Rio Creativo © 2021