Witaj w Rio Creativo
We create brands the world loves.

Rebranding na +

Zmiana wizerunku to nie tylko estetyczny kaprys marki. Przede wszystkim jest elementem strategii marketingowej nastawionej na całościowy efekt bądź poprawę konkretnego aspektu. Nowa identyfikacja wizualna może przełożyć się na wymierne korzyści sprzedażowe, a firma czy instytucja mogą zyskać zaufanie klientów lub… zrekrutować studentów.

Tak było w przypadku Akademii Pomorskiej w Słupsku. Na przestrzeni ostatniego roku uczelnia zanotowała znaczący postęp, rozwijając się w wielu dziedzinach. Efekty pracy nie zawsze są widoczne dla kogoś spoza środowiska naukowego, a tym bardziej dla młodych ludzi, stojących przed decyzją o wyborze szkoły wyższej. Naszym zadaniem w procesie rebrandingu było stworzenie nowego pomysłu na komunikację, zaprojektowanie systemu identyfikacji wizualnej uczelni, spójnych materiałów na targi edukacyjne oraz odświeżenie witryny internetowej Akademii, a zwłaszcza strony rekrutacji, która często jest pierwszym miejscem kontaktu kandydata z przyszłą Alma Mater.

Nowa identyfikacja wizualna to część większego projektu. Po wspólnych konsultacjach zmienił się sposób prowadzenia social mediów poprzez zwiększoną aktywność, uwspółcześnienie języka komunikacji, który lepiej przemawia do absolwentów szkół średnich. Posty są teraz bardziej kreatywne i niesztampowe. Tak uspójniony przekaz zaowocował wzrostem zaangażowania studentów, absolwentów i lokalnych sympatyków.

Rebranding dotknął również uczelnianych gadżetów dla studentów używanych jako podarunki. Zaproponowane wzory tak się spodobały, że Akademia Pomorska pierwszy raz w swojej historii otworzyła własny punkt sprzedaży, który cały czas poszerza swój asortyment i zyskuje na popularności.

002 - Photo - DSC08106.jpg

Rozpoczęty niedawno 50., jubileuszowy rok akademicki przyniósł świetne wieści z Akademii Pomorskiej. Otóż pierwszy raz w ostatnich latach zanotowano na uczelni wzrost liczby zrekrutowanych studentów, i to aż o 16%! Warto zauważyć, że w tym samym czasie liczba studentów w szkołach wyższych w Polsce systematycznie maleje, w zeszłym roku spadek wyniósł 4,2%. Wierzymy, że przy konsekwentnej pracy nad promocją oraz otwarciu się na najpopularniejsze kanały komunikacyjne, nasz wspólny projekt jest dopiero pierwszym krokiem na drodze do umocnienia nowoczesnej marki, jaką bez wątpienia jest Akademia Pomorska. Nie zapomnijmy jednak, że zmiana identyfikacji wizualnej to proces długofalowy, więc o kolejnych efektach będziemy mogli wspomnieć dopiero za rok. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym projekcie i z niecierpliwością wyczekujemy dalszych sukcesów Akademii Pomorskiej w Słupsku.

_________

Część naszych projektów dla AP zobaczysz tutaj

Odświeżona strona rekrutacji AP tutaj

Źródło: dane GUS

rio
-
05.11.2018
-
akademia rebranding siw studenci uczelnia

Suwałki - nieoczekiwany zwrot akcji

Każda zmiana wymaga odwagi, zawsze ma swoich przeciwników i powinna być przygotowana na konfrontację. Każdy kto brał udział w procesie rebrandingu o tym wie.

Dlatego trzeba się do niego dobrze przygotować i świadomie przebrnąć przez każdy jego etap. Szczególnie wrażliwy na wszelkie niedoskonałości i zaniedbania w tym obszarze jest rebranding miejsc. Ilość zaangażowanych osób, ich opinie, ścierające się wizje i lokalne antypatie muszą się przy takiej okazji objawić.

Suwałki świadomie podeszły do tematu przebudowy swojego wizerunku. Powstała szeroka grupa ds. strategii, która po wielomiesięcznym procesie wypracowała założenia dotyczące marki miasta i kierunków jej promocji. My zostaliśmy poproszeni o zaprojektowanie identyfikacji wizualnej osadzonej na tych fundamentach. Zaproponowaliśmy trzy wizualne kierunki, które zostały szeroko przedyskutowane. Wybraną koncepcję mocno przepracowaliśmy i dostosowaliśmy do konkretnych wymogów klienta. Nasze wszelkie wątpliwości były rozwiewane przekonaniem i pewnością zgłaszanych uwag. To dawało nadzieję na świadome i konsekwentne wdrożenie. Ale stało się inaczej. Po zderzeniu się z krytyką Miasto z niezrozumiałych z naszej perspektywy powodów wycofało się z wdrożenia wszelkich zmian. Nie dało szansy obronić się własnej pracy i przyjętym założeniom, które tak pielęgnowane były na wszystkich dotychczasowych etapach. Szkoda, bo Suwałki mają wiele do zaoferowania i nie mają powodów do kompleksów.

Waszym i naszym klientom życzymy odwagi i konsekwencji.
powrót do góry
Zmagasz się z briefem?
Przed Twoją organizacją stoją duże wyzwania?
Możemy Ci pomóc.
Porozmawiaj z nami. 10rzeczy.png
+48 59 307 00 06
biuro@riocreativo.pl
Rio Creativo Sp. z o.o.
Mickiewicza 26/2
76-200 Słupsk
#TeamRio
#SłupskaRobota
Rio Creativo © 2021