We Care

Cukrzyca jest w dużej mierze również chorobą cywilizacyjną, która może dotyczyć każdego z nas, bez względu na miejsce zamieszkania, styl życia, wiek, zawód czy rasę. Aktualnie na świecie jest ok. 371 milionów diabetyków. Przewiduje się, że w 2030 roku będzie ich ok. 550 milionów.

Bardzo ważną kwestią w obliczu tych statystyk są działania informacyjne i prewencyjne, które pozwalają na uświadamianie zagrożeń wynikających z nieprawidłowego monitorowania cukrzycy, a także z urazów spowodowanych ostrymi przedmiotami wśród pracowników służby zdrowia.

Odpowiedzią na te potrzeby jest marka We Care™, program parasolowy stworzony przez firmę HTL-STREFA S.A., będącą największą na świecie firmą z branży urządzeń medycznych, rozwijającą, wytwarzającą i eksportującą nakłuwacze bezpieczne, lancety personalne oraz igły do wstrzykiwania insuliny.
We Care™ obejmuje skoordynowane działania, dzięki którym buduje świadomość użytkowania produktów bezpiecznych, wykorzystywanych w leczeniu cukrzycy przez kadrę medyczną i pacjentów. Silne hasło – „Prevention, Diagnosis, Treatment” – łączy w sobie najważniejsze idee marki.

 

 

Do tej pory materiały informacyjne wychodzące w świat, które choć merytorycznie były przygotowane na wysokim poziomie, to wizualnie nie posiadały spójnego kierunku, nie mogły też wzbudzić jednoznacznych skojarzeń.

Zadaniem Rio Creativo było zaprojektowanie identyfikacji wizualnej, która stanie się wizytówką nowego programu i jednocześnie w sposób charakterystyczny oddzieli sferę produktową firmy od działań prewencyjnych.

Tak powstał znak, w lekki sposób pokazujący bodaj najbardziej charakterystyczny element dla osób chorych na cukrzycę, ich środowiska oraz personelu zaangażowanego w proces leczenia. Każdy z nich wie jak ważna jest regularna kontrola poziomu cukru we krwi, stąd sygnet przywodzi na myśl odcisk palca po badaniu. Zwykle nieprzyjazną kroplę krwi oswajamy w postaci serca w miejscu nakłucia.

 

Dotychczas kojarzyliśmy branżę urządzeń medycznych z korporacyjnym i raczej zachowawczym  wizerunkiem. Tymczasem w We Care™ łamiemy schematy i wprowadzamy niekonwencjonalną i radosną komunikację. Dzięki temu misja staje się bardziej przyjazna dla grupy docelowej – zarówno pacjentów, jak i pracowników służby zdrowia.

 

 

 

Każda osoba chora na cukrzycę jest inna, ma swój styl życia i potrzeby. Sygnet w logo jest elastycznym elementem zmieniającym, tak różnym jak każdy z nas,  bez względu na chorobę. Marka We Care™ pokazuje, że cukrzycę można oswoić.

 

 

HTL-STREFA S.A. to firma posiadająca ponad 20-letnie doświadczenie rynkowe w zakresie wyrobów medycznych wykorzystywanych w leczeniu cukrzycy. Produkuje i eksportuje nakłuwacze bezpieczne, lancety personalne i igły insulinowe. Jej marki są obecne w blisko 80 krajach, a codziennie z jej fabryk wychodzi około 10 milionów produktów.

 

Zobacz także