Dune Resort

 

DUNE Resort to synonim luksusu na polskim wybrzeżu.

Spektakularny kompleks 330 apartamentów zlokalizowany jest tuż przy nadmorskiej promenadzie z bezpośrednim dostępem do piaszczystej plaży. Nieodparcie przywołuje skojarzenia z letnimi rezydencjami na Lazurowym Wybrzeżu czy w słonecznej Kalifornii. Projekt jest realizowany przez norweskiego inwestora – Firmus Group.

Nowoczesna, lekka architektura inspirowana nadmorskim krajobrazem wpisana została w naturalne otoczenie wydm. Otwarta przestrzeń potęguje poczucie obcowania z przyrodą, a apartamenty z widokiem na Bałtyk i bezpośrednim dostępem do plaży dają poczucie niezależności i intymności. Zaprojektowane z dbałością o każdy detal, z wykorzystaniem szlachetnych materiałów i naturalnych barw łączą w sobie niepowtarzalną elegancję ze skandynawską prostotą. Dominują naturalne beże, szarości i biele. W połączeniu ze szlachetnymi gatunkami drewna i kamieni dają poczucie spokoju i harmonii. Do świata niezapomnianych wrażeń zaprasza również restauracja Dune Restaurant Cafe Lounge z przepięknym widokiem na Bałtyk.

 

        

Cel projektu

Naszym zadaniem było stworzenie identyfikacji wizualnej, która podkreśli unikatowość i prestiż tego miejsca.

Największą barierę w projekcie stanowił fakt, iż Dune Resort zarządzany jest przez kilku niezależnych operatorów. Każdy z nich prowadził odrębną politykę cenową,  na własny sposób kreował markę resortu, w rezultacie obiekt przedstawiany był inaczej na różnych materiałach promocyjnych, często z użyciem innych znaków, a oferta skierowana była do bardzo rozproszonej grupy klientów. Wprowadzało to komunikacyjny chaos i rozmycie postrzegania obiektu.

Punktem zwrotnym były warsztaty strategiczne, w trakcie których dopracowane zostały szczegółowe oczekiwania odnośnie procesu pozycjonowania marki Dune. Wspólnie z przedstawicielami klienta określiliśmy big idea czyli esencję marki: Dune to nie tylko…

  • wyjątkowa lokalizacja
  • architektura
  • luksus
  • wytworność

Dune to styl życia.

Rozwiązanie

Dune jest miejscem, w którym wrażliwy obserwator zauważy przenikanie pozornie sprzecznych substancji, idei i materii. Natura spotyka się z nowoczesną architekturą. Elementy ziemi i wody łączą się ze sobą w towarzystwie powietrza. Pasja idzie w parze z chłodną kalkulacją i z prostotą. Eklektyzm jest obecny wszędzie, a Dune pozostaje zrównoważonym miejscem otwartym na różne style.

Charakterystyczny wygląd naszej koncepcji został stworzony przez efekt rozmycia zdjęć nadbrzeżnych krajobrazów. Jasne kolory dają tylko zarys tego, co jest dalej… woda, piasek, morska bryza; wszystko to gdzieś jest spowite tajemniczą mgłą lub pokryte dyskretną zasłoną ciszy lub niedoskonałej pamięci; Dune jest świętem, wypoczynkiem, radością dla zmysłów i czystej przyjemności.